Online magazín KOLO na KOLO

Nostalgický návrat klasického F1 magazínu v digitální podobě. Čtrnáctideník nabízející pět témat, ve kterých se čtenáč dozví to, co nenajde nikde jinde. Ať už o událostech moderní doby nebo během výletů do minulosti. Obsah magazínu vychází z více než 25 let dlouchých zkušeností a z výborných znalostí světa Formule 1, zákulisního dění a souvislostí. Odhalujeme zde to, co se jinde snaží zatajit.

14/2024

Předpověděli jsme, že letošní sezóna F1 bude zábavná, a nemýlili jsme se! Šest různých vítězů v polovině ročníku, zatímco loni byli jen tři. Překvapil pokles formy Red Bullu a nástup McLarenu a Mercedesu. Sainz, Norris, Leclerc, Russell a Hamilton se zařadili mezi vítěze. A co další skandály a návrat Briatoreho?

13/2024

Skvělá sezona pokračuje, McLaren se zlepšuje. Carlos Sainz podepsal smlouvu s Williamsem na dva roky. Věnujeme se i spotřebě elektrické energie a syntetickým palivům v F1. Nechybí reportáž z Le Mans a historický výlet do světa vytrvalostních závodů.

12/2024

Sergio Pérez zklamal po podpisu nové smlouvy s Red Bullem, což analyzujeme v nejnovějším čísle magazínu KOLO na KOLO. Věnujeme se také závodu 24 hodin Le Mans a blížící se Velké ceně Španělska, která se stěhuje do Madridu. Seriál F1 upustil od nápadu s blatníky. Recenze hry F1 2024 přináší přehled novinek.

11/2024

Velká cena Monaka 2024 nebyla nejnapínavější, ale přinesla mnoho témat: tlak na Red Bull, Kevin Magnussen unikl zákazu startu, systém trestných bodů. Oslavili jsme 65. narozeniny Martina Brundela, věnovali se Oscarovi Piastrimu a jeho chladnokrevnosti, a probírali technická pravidla 2026. Na závěr jsme se podívali na 100. závod Le Mans, vyhrané Ferrari 499P.

10/2024

Lando Norris konečně dosáhl na své první vítězství, připomínané v našem magazínu KOLO na KOLO. McLarenu se daří díky nové formě a překonání obtíží s Hondou. V rubrice vzpomínek se dostáváme ke skandálu týmu BAR-Honda z roku 2005. Kontroverze ohledně sportovního chování na trati znovu vyvolávají pozornost. Michael Andretti odolává tlaku Liberty Media ve sporu o politiku v F1.

09/2024

Třicet let od tragického „černého víkendu“ Formule 1 přináší smutné vzpomínky. Bodový systém se mění a s ním i hodnota bodů. Nové Sprinty v Číně a Miami přinášejí nový formát závodů. V zákulisí Red Bullu se kroutí Adrian Newey, hledající novou výzvu. Williams se potýká se špatnou situací, ale James Vowles bojuje o záchranu týmu.

08/2024

Ferrari hledá cestu k úspěchu ve Formuli 1 pod novým vedením. S Maxem Verstappenem a Red Bullem na vrcholu, změny v Mercedesu a Aston Martinu přinášejí do závodu novou dynamiku. Osmé číslo KOLO na KOLO se věnuje tématům, jako je příchod nových jezdců do týmů a budoucnost Ferrari.

07/2024

V sedmém čísle se dočtete exkluzivní informace o jednání Lewise Hamiltona s Ferrari a situaci v Red Bullu. Čtenáři se mohou těšit na další zajímavá témata, včetně vztahu Maxe Verstappena s jeho inženýrem a historického závodu na Suzuce. Romantika Formule 1 je stále živá!

06/2024

Občanskou válka v Red Bullu, problémy Mercedesu s Totem Wolffem a kontroverzní situace prezidenta FIA Mohameda Sulayema. Přinášíme také příběh Jamese Glickenhause, filmového producenta a majitele závodního týmu, a historický příběh motocyklisty Erica Fernihougha. Nechybí ani miniseriál „Ti největší petrolheadi“ s šéfem McLarenu Zakem Brownem a jeho automobily.

05/2024

Kdo byl nejhorším týmovým manažerem v historii F1 a jaký byl jeho vliv na současný tým Alpine? Analyzujeme také šance týmu Alpine pro rok 2024 a přináší novinky v pravidlech sezóny. Magazín zahrnuje miniseriál o prezidentu FIA Mohamedu Sulayemovi, historické příběhy McLarenu a technické osvěty, včetně předchůdce DRS.

04/2024

Čtvrté číslo se zaměřuje na vyhazování týmových šéfů F1, včetně rozhovoru s Otmarem Zsafnauerem. Přináší příběhy Jacquese Villeneuva, který si po titulu mistra světa 1997 zazdil kariéru, a Lawrence Strolla, jehož aktivity a úspěchy překvapí. Obsahuje také technické vychytávky a příběh o vyhození konstruktéra Adriana Neweyho.

03/2024

Třetí číslo přináší šokující informace o podvodech Benettonu a Michaela Schumachera v sezóně 1994, vztahu mezi Lewisem Hamiltonem a Totem Wolffem po Hamiltonově přestupu do Ferrari, a těžkém životě Laury, ženy Enza Ferrariho. Tým Andretti má největší šance na vstup do F1 za posledních 20 let, ale dveře mu byly přesto zabouchnuty před nosem. Zajímavosti zahrnují i osud Wiliho Webbera, manažera Michaela Schumachera, a technické inovace F1.

02/2024

Druhé vydání magazínu vám přináší příběhy Emersona Fittipaldiho, zákulisní praktiky Tota Wolffa, důvody odchodu Günthera Steinera a blízké přežití Ayrtona Senny před tragédií v roce 1994. Nabízí zasvěcené informace a zajímavosti ze světa Formule 1 před novou sezónou.

01/2024

V prvním čísle magazínu KOLO na KOLO se věnujeme největším bitvám ve Formuli 1, elitním motorům budoucnosti a hledání nové mistryně světa. Rozebíráme také, zda je uhlíková neutralita F1 jen na oko, a přinášíme informace o zájezdu na F1 Exhibition.